BLOG

Evlilik Atölyesi

Sonbahar-Kış Gelinlikleri

Hakkında Bilmen Gereken Her Şey


Yeşilin ve kırmızınının her tonunda, rengarenk yapraklar ve hafif üşüten nefis serin hava ile sonbahar düğünleri, sıcak yaz düğünlerine harika bir alternatif oluşturuyor. Son zamanlarda genç çiftlerin düğün tarihleri için en çok tercih ettiği zamanlar olan sonbahar/kış mevsimi bu yıl, sanki daha önce hiç keşfedilmemiş gibi, özgür ve hafif gelinlik tasarımları içeriyor. Zahmetsiz ve kolay, vücuttan dökülen rahat gelinlikler bu sonbahar bolca karşımıza çıkacak. Akışkan tüller sanki okyanus gelgitlerini taklit ediyor gibi. Kırık beyaz renkler, dantel nakışlar ve hayal tüller ise stil sahibi modern kadının romantik bohemliğe yeni bakışını vurgulayacak. Pırıl pırıl parlayan payetler, cesur nakışlar ve daha fazlasıyla nostaljik bir romantizmi keşfetmek için bu yılın öne çıkan trendlerine bir göz atın:

Sonbahar-Kış Gelinlikleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Modern Danteller

Büyükannelerimizin örtülerini hatırlatan dantel günleri geride kaldı. Bu yılki tasarımlarda geleneksel dantel tazelik ve canlılıkla baştan yaratılacak. Cesur çiçek motifleri ve bağcıklar da modern tasarımlarda bolca karşımıza çıkacak.

Sonbahar-Kış Gelinlikleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Aksesuarlar

Duvak! En sevdiğimiz gelinlik aksesuarı. Ancak bu sezon sonbahar ve kış gelinliklerinde takıp çıkarılabilir pelerinler, şal gibi tasarlanmış duvaklar karşımıza çıkıyor. Uzun dantel pelerinler, renkli ceket ya da yarım pelerinleri de serin sonbahar akşamlarında gelinlik aksesuarı olarak değerlendirebilirsiniz.


Dev Kurdeleler

Okyanus ilhamı devam ediyor, yakalarda V formu giderek derinleşiyor. Eğer siz de göğüs dekoltesinden hoşlanıyorsanız bu sezon derin V yakalar romantik tasarımlarla ve dokularla buluşuyor; hayal tülün yardımıyla transparan bir bütünlük sağlıyor.


Eşsiz Yakalar

Sonbahar-Kış Gelinlikleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kayık, kalp, halter yaka… Tasarımcılar bu sezon da çıtayı bir adım daha yükselterek daha önce hiç karşılaşmadığınız ve sizi kalabalıklardan ayıracak yaka tasarımlarını deniyorlar.


Minimal/Temiz Tasarımlar

Prenses Diana’nın çok sevgili oğlu Prens Harry ile geçtiğimiz yıllarda dünya evine giren Meghan Markle’ın gelinliğini duymayan kalmamıştır. Sade, tertemiz ve minimal. Dünyayı etkisi altına alan ve giderek daha fazla insanın ilgisini çeken abartıdan, gösterişten uzak tasarımlar Markle ile trend listelerinin ilk sırasında yerini aldı. Hafif bir dekolte, ipek ya da saten tarzı bir kumaş ile çok kabarık olmayan gelinlikler bu sezon da sıkça karşınıza çıkacak.


Pırıltılar/Işıltılar

Biraz önce minimalizmden ve sade tasarımlardan bahsederken nasıl oldu da bir anda kendimizi pırıltılı ışıltılı tasarımlarda bulduk? Endişelenmeyin, bu ışıltılar bildiklerinizden değil! Yumuşak, aydınlık ışıltılar ve tüllerin içine eklendi. Bir gelini göz kamaştırıcı hale getirecek kadar parlak dantelle iç içe geçecek kadar da minimal.